Terénní modelace

Prvním krokem úspěšné realizace zahrady je úprava terénu, s ohledem na vodní poměry na pozemku a kvalitu zeminy.

 

Hrubá modelace zahrnuje přesuny hmot, přípravu pro drobné stavby, závlahu či osvětlení, drenáže (pokud jsou potřeba) a navážku speciálních substrátů pro výsadby a trávník. Umožňuje změnit terén tak, aby zahrada vytvářela spolu s domem jeden celek a přitom korespondovala s okolím.

Jemná modelace pak představuje finální přípravu před samotným založením výsadeb.

 

 

 

Stavební práce

V závislosti na využívání zahrady jsou její součástí také drobné stavby. Oplocení, terasy, pergoly, krboviště, zídky, herní prvky pro děti či vodní plochy. To vše můžeme dle Vašich představ zahrnout do projektu zahrady a následně realizovat.

 

 

 

Práce s kamenem

Kámen do zahrady odjakživa patří. Ať už jako zajímavá solitéra, dokreslení tematické výsadby či v podobě chodníčků, zídek, schodů, šlapáků nebo jako součást vodního prvku. Abychom Vám mohli nabídnout nejkvalitnější materiály a služby v oblasti zpracování a dodávky kamene spolupracujeme s firmou Mramor Bohemia s.r.o.

 

 

 

Dřevěné prvky v zahradě

Využití dřeva dodá Vaší zahradě tu správnou atmosféru. Dřevo má v zahradní architektuře odedávna nezastupitelnou funkci. Je to dáno hlavně tím, že pro člověka je mnohem příjemnější kontakt s teplým přírodním materiálem než s plochami chladného betonu. Jeho použití při stavbě teras, bazénů, lávek, pergol, altánů, obložení, zahradního nábytku a dalších prvků se osvědčilo pro celoroční používání .

 


PDF o dřevě – jednotlivé druhy tropických dřev

 

 

 

Rostliny

Spolupráce s firmou Ebben Boomwekers – Profesionální spolupráce s holandským partnerem
Již od roku 1991 spolupracujeme s význačným holandským producentem vzrostlých stromů firmou EBBEN.

 

 

Zpočátku byl dovážen materiál, který jsme používali do vlastních sadovnických realizací. K zásadnějšímu obratu dochází v roce 1998, kdy se vytváří menší klientela realizačních firem, které preferují používání kvalitního rostlinného materiálu.

Za velký klad spolupráce s firmou EBBEN považujeme poskytování poradenské činnosti a bezproblémové vyřizování případných reklamací. Obě tyto skutečnosti přenášíme dále na naše zákazníky.

Náš holandský partner dnes hospodaří na ploše přesahující 200 ha školek se zastoupením různě rozpěstovaného rostlinného materiálu. To ve výsledku znamená minimální překupování výpěstků při kompletaci objednávky a maximální podobnost výpěstků od jednoho druhu (kultivaru).

 

 

Závlaha

Automatický závlahový system navržený pro travnaté a keřové plochy zahrady umožní automatickou dodávku vláhy pro optimální růst vegetace. Hlavními výhodami tohoto systému jsou rovnoměrnost zálivky, možnost zálivky v nočních či ranních hodinách (úspora vody, vhodnější pro rostliny) a rovněž absence osob zajišťujících ruční zálivku.

 

Standartně navrhujeme a montujeme prvky závlahového systému HUNTER. Zavlažování všech ploch může být rozděleno do několika samostatných sekcí s možností odlišného režimu automatické závlahy s ohledem na individuální potřebu vody v těchto jednotlivých částech.

 

 

  

 

 

    

 

 

 

 

Osvětlení

Dejte nový rozměr své zahradě vhodným osvětlením od společnosti Dot-Spot

 

 

 

Biobazény, koupací i okrasná jezírka

Voda přináší do zahrady další rozměr. Je to dynamický živoucí prvek,  jenž může být centrem Vaší zahrady stejně tak jako drobným dokreslením celkové kompozice.

 

 

Pokud máte zájem o biobazén, tedy koupání co možné nejblíže tomu přírodnímu či okrasné jezírko navštivte webovou prezentaci společnosti Green engineering, s.r.o.